درباره

اینجا را پدرام بهروزی می‌نویسد. سعی می‌کند هر شب چیزکی بنویسد، چون می‌خواهد به جهان ثابت کند می‌تواند شبی پانزده دقیقه برای علایقش وقت بگذارد.

پدرام بهروزی کامپیوتر خوانده بود. پنج سال در شرکت‌های مختلف به عنوان برنامه‌نویس کار کرده بود. از حق که نگذریم برنامه‌نویس بدی هم نبود. اما در یک ظهر زمستانی در سال ۱۳۹۴، با پیشنهادی روبرو شد که مسیر زندگی‌اش را تغییر داد. به او پیشنهاد شد که به عنوان نویسنده‌ی تمام وقت کار کند. او پیشنهاد را پذیرفت، سختی‌هایی کشید که از حد توانش خارج بود. تحت فشار مالی زیادی قرار گرفت، خانه‌ای اجاره کرد که اجاره‌اش بیش از نصف حقوق ماهیانه‌اش بود، دوستانی پیدا کرد و دوستانی از دست داد، کار نویسندگی تمام‌وقتش را کنار گذاشت و در نهایت به شهری دیگر مهاجرت کرد. اما زنده ماند و نمرد.

حالا او دیگر سراغ برنامه‌نویسی نخواهد رفت، گرچه وسوسه‌اش کماکان با او خواهد ماند. او دارد می‌نویسد. دوست دارد وقتی بزرگ شد نویسنده شود. داستان کوتاه را بیشتر از هر چیز دیگری دوست دارد. اما از نوشتن رمان هم بدش نمی‌آید. او فهمیده است که چیزهایی در زندگی‌اش وجود دارند که نباید با آنها شوخی کند. باید آنها را در اولویت قرار دهد و برایشان وقت بگذارد. چیزهایی از قبیل نوشتن، سفر کردن، کتاب خواندن و فیلم دیدن.

این تمام چیزی بود که او می‌توانست درباره‌ی خودش بگوید. چیزهای دیگری هم هست. خیلی چیزهای دیگر که شاید بتوانید از لابلای پست‌های همین وبلاگ پیدایش کنید.

در آخر، پدرام بهروزی می‌خواهد چند شعار شخصی خودش را با شما در میان بگذارد. شعارهایی که باید روزی قاب کند و جلوی چشمش به دیوار بزند. گرچه نیازی هم نیست، زیرا آنها را از حفظ می‌داند و در طول روز آنها را مدام زیر لب زمزمه می‌کند:

اول: «ای حلزون، از کوه فوجی بالا برو، اما آرام آرام.» هایکویی است از باشو، شاعر ژاپنی.

دوم: «آشنایان ره عشق در این بحر عمیق / غرقه گشتند و نگشتند به آب آلوده.» بیتی است از حافظ، شاعر ایرانی. اینجا را بخوانید.

سوم: «Pain doesn’t work for you, You work through pain.» اینجا را بخوانید.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s